пʼятниця, 29 квітня 2022 р.

Художньо-продуктивне образотворення (аплікація) Тема: «Дорожній знак тобі не ворог - поважайте кожен знак»



Програмовий зміст: виявити рівень готовності дошкільнят вирішувати дорожньо-транспортні ситуації; закріплювати правила дорожнього руху, вчити застосовувати знання, отримані раніше в практичній діяльності.

Вдосконалювати вміння дітей розрізняти дорожні знаки ; уважно слухати

дорослого та свого товариша; відповідати на запитання. В іграх учити діяти

відповідно правил, діяти за сигналом. Закріпляти уявлення дітей про

призначення світлофора, про його сигнали.

Розвивати спритність, швидкість, навички орієнтування в просторі.

Активізувати процеси мислення і уваги дітей; розвивати зв’язне мовлення,

вміння аналізувати ситуацію. Закріпити в словнику дітей слова: проїжджа

частина, зебра, пішохід, тротуар, світлофор, перехрестя.

Виховувати потребу дітей бути дисциплінованими та уважними на вулицях,

обережними і обачними; та вміння піклуватися про власне здоровя.

 

Матеріал: картинки, на яких зображені правила дорожнього руху; макет

світлофора; пазл „Дорожні знаки”; картина із зображенням перехрестя та

наліпки із дорожніми знаками; макет проїжджої частини та транспорт до неї;

ілюстрації із зображенням різних дорожньо-транспортних пригод; презентації «Правила дорожнього руху»

Хід заняття

Вихователь: Діти, сьогодні у нас буде незвичайне заняття! Ми з вами

завітаємо до Країни дорожніх знаків!

1.     Бесіда про дорожній рух

-         Для чого потрібно знати правила дорожнього руху? (Щоб не потрапити у біду,щоб не попасти під колеса машини, щоб не було аварій на дорозі).

-         Як переходити дорогу, якщо немає світлофора? (Подивитися спочатку в ліву сторону, потім в праву сторону, якщо немає машин, перейти дорогу).

-         Для чого « острівець безпеки»?( Якщо переходимо дорогу і побачили, що їде машина, не можна бігти назад або вперед, треба стати на «острівець безпеки», машини проїдуть, тоді перейти дорогу).

-         Що допомагає пішоходам безпечно переходити дорогу і не порушувати правила?(Дорожні знаки).

-         Де розташовують світлофор?( На перехресті).

-         Яким кольором горить світлофор?

-         Що означають кольори?

-         «Зелений сигнал» - спокійно переходимо вулицю.

-         «Жовтий сигнал» - попередження, чекай подальшого сигналу.

-         «Червоний сигнал» - заборонено, йти не можна.

-         А ви знаєте, який колір найважливіший у світлофора?

2.Дорожні знаки

У світлофора багато друзів – дорожніх знаків. Подивіться скільки їх.

-         Як називається дорожній знак?( Діти). 

-         Де встановлюють цей знак? ( Поблизу школи,  дитячого садка).

-         Як називається дорожній знак?( Підземний перехід).

(показ малюнків про друзів світлофора)

2.     Перегляд відеоролика «Дорожні знаки» (бесіда за змістом)

3.     Дидактична гра (презентація) «Що правильно, а що ні скоріше називай»

-         Якщо ти їдеш в автобусі, хто ти? (Пасажир).

-         Хто йде по тротуару? (Пішохід).

-         Голос автомобіля називається? (Сигнал).

-         Машини літають? (Їздять по дорозі).

-         У світлофора 8 кольорів?

-         А машини сплять у ліжках? (В гаражі, на автостоянці).

-         Де люди очікують автобус? (На зупинці).

-         Що це за місце,де є дороги, парки,будинки, ігрові майданчики, житлові двори? (Вулиця).

5. Пальчикова гімнастика.

Зробимо пальчикову гімнастику, щоб гарно ваші пальчики працювали.

Добрий день (2р.)(почергове розтискання кулачків)

Пальчики сказали (колові оберти кулачками)

Ми сьогодні всіх малят (пальчики рухаються по столу)

Радо привітали (оплески в долоні)

6. Аплікація « Світлофор  - наш помічник»

Подивіться, який гарний світлофор я зробила. Розглянемо його.

Розгляд зразка.

-         Якої форми вогники?

-         Як розташовані кольори у світлофора?

7.Частковий показ з поясненням

У вас є три квадрата різного кольору. Відрізаємо у квадрата куточки, рівняємо круг, і викладаємо на прямокутну форму вирізані круги. Спочатку вгорі – червоний круг, потім -  жовтий і внизу – зелений.

Намазуємо клейстером зворотну сторону і наклеюємо круг, притискуємо серветкою. Так само наклеюємо інші круги.

8.Закріплення технічних навичок і послідовності роботи.

- Що робимо з квадратами?

- Як розташовуємо круги?

- Як потрібно користуватися ножицями під час роботи?

Ви будете працювати ножицями, будьте обережними.

9. Самостійна робота дітей.

(Лунає музика).

Підсумок заняття.

-         Про що ви дізналися на занятті?

-         Що вам більше всього сподобалось?

Ви сьогодні молодці, гарно попрацювали всі, знаєте правила дорожнього руху, і я, впевнена, що завжди ви будете уважними та пильними на дорозі.










 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар