пʼятницю, 29 квітня 2022 р.

Художньо-продуктивне образотворення (аплікація) Тема: «Дорожній знак тобі не ворог - поважайте кожен знак»



Програмовий зміст: виявити рівень готовності дошкільнят вирішувати дорожньо-транспортні ситуації; закріплювати правила дорожнього руху, вчити застосовувати знання, отримані раніше в практичній діяльності.

Вдосконалювати вміння дітей розрізняти дорожні знаки ; уважно слухати

дорослого та свого товариша; відповідати на запитання. В іграх учити діяти

відповідно правил, діяти за сигналом. Закріпляти уявлення дітей про

призначення світлофора, про його сигнали.

Розвивати спритність, швидкість, навички орієнтування в просторі.

Активізувати процеси мислення і уваги дітей; розвивати зв’язне мовлення,

вміння аналізувати ситуацію. Закріпити в словнику дітей слова: проїжджа

частина, зебра, пішохід, тротуар, світлофор, перехрестя.

Виховувати потребу дітей бути дисциплінованими та уважними на вулицях,

обережними і обачними; та вміння піклуватися про власне здоровя.

 

Матеріал: картинки, на яких зображені правила дорожнього руху; макет

світлофора; пазл „Дорожні знаки”; картина із зображенням перехрестя та

наліпки із дорожніми знаками; макет проїжджої частини та транспорт до неї;

ілюстрації із зображенням різних дорожньо-транспортних пригод; презентації «Правила дорожнього руху»

Хід заняття

Вихователь: Діти, сьогодні у нас буде незвичайне заняття! Ми з вами

завітаємо до Країни дорожніх знаків!

1.     Бесіда про дорожній рух

-         Для чого потрібно знати правила дорожнього руху? (Щоб не потрапити у біду,щоб не попасти під колеса машини, щоб не було аварій на дорозі).

-         Як переходити дорогу, якщо немає світлофора? (Подивитися спочатку в ліву сторону, потім в праву сторону, якщо немає машин, перейти дорогу).

-         Для чого « острівець безпеки»?( Якщо переходимо дорогу і побачили, що їде машина, не можна бігти назад або вперед, треба стати на «острівець безпеки», машини проїдуть, тоді перейти дорогу).

-         Що допомагає пішоходам безпечно переходити дорогу і не порушувати правила?(Дорожні знаки).

-         Де розташовують світлофор?( На перехресті).

-         Яким кольором горить світлофор?

-         Що означають кольори?

-         «Зелений сигнал» - спокійно переходимо вулицю.

-         «Жовтий сигнал» - попередження, чекай подальшого сигналу.

-         «Червоний сигнал» - заборонено, йти не можна.

-         А ви знаєте, який колір найважливіший у світлофора?

2.Дорожні знаки

У світлофора багато друзів – дорожніх знаків. Подивіться скільки їх.

-         Як називається дорожній знак?( Діти). 

-         Де встановлюють цей знак? ( Поблизу школи,  дитячого садка).

-         Як називається дорожній знак?( Підземний перехід).

(показ малюнків про друзів світлофора)

2.     Перегляд відеоролика «Дорожні знаки» (бесіда за змістом)

3.     Дидактична гра (презентація) «Що правильно, а що ні скоріше називай»

-         Якщо ти їдеш в автобусі, хто ти? (Пасажир).

-         Хто йде по тротуару? (Пішохід).

-         Голос автомобіля називається? (Сигнал).

-         Машини літають? (Їздять по дорозі).

-         У світлофора 8 кольорів?

-         А машини сплять у ліжках? (В гаражі, на автостоянці).

-         Де люди очікують автобус? (На зупинці).

-         Що це за місце,де є дороги, парки,будинки, ігрові майданчики, житлові двори? (Вулиця).

5. Пальчикова гімнастика.

Зробимо пальчикову гімнастику, щоб гарно ваші пальчики працювали.

Добрий день (2р.)(почергове розтискання кулачків)

Пальчики сказали (колові оберти кулачками)

Ми сьогодні всіх малят (пальчики рухаються по столу)

Радо привітали (оплески в долоні)

6. Аплікація « Світлофор  - наш помічник»

Подивіться, який гарний світлофор я зробила. Розглянемо його.

Розгляд зразка.

-         Якої форми вогники?

-         Як розташовані кольори у світлофора?

7.Частковий показ з поясненням

У вас є три квадрата різного кольору. Відрізаємо у квадрата куточки, рівняємо круг, і викладаємо на прямокутну форму вирізані круги. Спочатку вгорі – червоний круг, потім -  жовтий і внизу – зелений.

Намазуємо клейстером зворотну сторону і наклеюємо круг, притискуємо серветкою. Так само наклеюємо інші круги.

8.Закріплення технічних навичок і послідовності роботи.

- Що робимо з квадратами?

- Як розташовуємо круги?

- Як потрібно користуватися ножицями під час роботи?

Ви будете працювати ножицями, будьте обережними.

9. Самостійна робота дітей.

(Лунає музика).

Підсумок заняття.

-         Про що ви дізналися на занятті?

-         Що вам більше всього сподобалось?

Ви сьогодні молодці, гарно попрацювали всі, знаєте правила дорожнього руху, і я, впевнена, що завжди ви будете уважними та пильними на дорозі.










 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Безпека вдома" консультація для батьків, до тематичного тижня "Безпека ...


Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=u2JNFZR3PLg

Казка "Бережи природу"

Інтернет ресурс:https://www.youtube.com/watch?v=Xjw3F8kFROw&t=167s

Пропонуємо до перегляду. Казка про вогняну іскринку. Як поводитися під час пожежі.

Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=o3TweRXIthk

четвер, 28 квітня 2022 р.

Дитина у світі природи "Подорож краплинки"

 

Програмовий зміст: збагачувати  уявлення дітей про об'єкт неживої природи – про воду та її властивості; закріпити знання дітей про місцезнаходження води в природі, потребу у воді для всіх живих істот та для об’єктів неживої природи; вчити розрізняти стан води (холодна, тепла, чиста, прозора, забруднена, без смаку, не має форми, є гарним розчинником); розвивати вміння логічно мислити, міркувати, робити невеликі висновки, узагальнення; розвивати пізнавальний інтерес до явищ природи, сприяти розвитку спостережливості та уваги; виховувати екологічну свідомість та бережливе ставлення до води.

Матеріал: Картинка із зображенням Краплинки, добірка карток «Вода в природі» (дощ, сніг, роса, річка, райдуга, туман), добірка картинок «Кому потрібна вода»,  аудіозапис звуків природи, пов'язаних із рухом води; прозорі стаканчики (для води, різні за формою ємкості), вода, цукор, сіль, лимон, камінці; фарби, пензлі; картинки із зображенням способів економії води.

 

Структура заняття

 

1.     Сюрпризний момент.

-      Діти, подивіться, хто завітав до нас сьогодні в гості Краплинка.  Але Краплинка сьогодні засмучена, бо хтось розбризкав дуже багато води по всій кімнаті, і нашій Краплинці зовсім не до душі така розтрата води, бо вода – це важливий ресурс.

Давайте розглянемо картинку і дізнаємося хто не може жити без водички.

2.     Дидактична гра «Кому потрібна вода?»

3.     Відгадування загадок про воду

4.     Проведення дослідів з водою.

5.     Хвилинка-релаксація «Дощик»

6.     Розглядання ілюстративного матеріалу «Економія води»

7.     Мовленнєва гра «Оціни вчинок»

8.     Підсумок.

От і визначили ми що вода потрібна всім живим істотам щоб жити, предметам неживої природи потрібна щоб їх мити, тримати в чистоті, тому з водою треба дружити, берегти її.





 

Правила Поведінки під Час ГРОЗИ




Інтернет ресурс https://youtu.be/5hEPxwnlawk

Пам'ятка для батьків "Ви повинні навчити цих речей своїх дітей для їхньої ж безпеки"




 

Консультація для батьків "Природа - друг, коли її добре знаєш"

 





середу, 27 квітня 2022 р.

Бесіда Тема: «Природа-наш дім, а ми-господарі в нім»

 

Програмовий зміст: Розширити знання дітей про значення природи у житті людей та їх вплив на навколишнє середовище; формувати основи екологічної культури; ознайомити із заходами щодо охорони природи в Україні; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до неї та бажання прийти їй на допомогу, виховувати почуття особистої відповідальності за природу рідного краю, своєї Батьківщини.

1.     Бесіда

«Як бути дружнім до природи?»

2.     Перегляд презентації «Як зберегти природу?»

3.     Дидактична гра «Що дає природа»

4.     Правила поводження у лісі

 


Комплексне заняття Тема: «Планета Земля-наш дім, бережи її»

 

Програмовий зміст:

систематизувати знання дітей про планету Земля; ознайомлювати дітей з глобусом як із моделлю планети Земля; формувати уявлення про склад Сонячної системи розширювати знання про різноманітний рослинний і тваринний світ на планеті; дати елементарні поняття про рух Землі навколо Сонця й навколо своєї осі,змін пір року, дня і ночі; поглиблювати знання дітей про причинно-наслідкові зв'язки та процеси у природі. Закріпити елементарні уявлення дітей про Всесвіт, як простір, що існує за межами планети Земля. Поглибити уявлення про те, що планета Земля – велике коло, велика частина якого вкрита водою та материками – суша, де мешкають люди. Підвести дітей до розуміння унікальності нашої планети,так як тільки на Землі є життя.

Розвивати та закріплювати усвідомлення не відокремленості життя людини та природи від Космосу; розвивати інтерес до пізнання цікавої інформації про Землю; розвивати образне мислення, увагу, зв’язне мовлення. Виховувати патріотичні почуття. Виховувати ініціативність, інтерес до нових знань, сприяти розвитку самостійних суджень у висловлюванні власних думок. Виховувати любов до природи. Виховувати бажання берегти нашу Землю.

Матеріал: глобус, настільна лампа, карта «Сонячна система», картини, зображуючи різноманітні народи, які населяють нашу планету Земля, яблуко, вовчок; презентація «Наша планета»

 

Хід заняття:

 

1.Привітання

В-ль: Доброго ранку травам росистим!
Доброго ранку квітам барвистим!
Доброго ранку,
сонечку ясному!
Всім людям і всьому прекрасному!

 

2. Бесіда про нашу планету-Земля

-    Як називається макет,на якому зображена наша Земля? (Глобус)

-    Що ще є на Землі крім води?

-    А які ще є такі країни : Англія, Франція, Чехія, Німеччина...

-    Хто живе в цих країнах?

3.Перегляд відеоролика «Планета Земля»

4. Бесіда про сонце

5. Перегляд відеоролика «Планети сонячної системи»

6. Гра «Робіть те, що я скажу»

    7. Музика. Релаксація «Політ у Космос»

     8. Підсумок

- От і закінчилася наша мандрівка. А ви, запам'ятайте діти:
      Природа нам - як рідний дім,

Вона усім, як мати.

Бережіть природу діти,

Буде всім нам добре жити!








Поради для батьків "Безпека дитини під час війни"

Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=MfL1wRSkFwE

Пропонуємо до перегляду відеоролик " БЕРЕЖІТЬ ПРИРОДУ!!!"

Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=CMWAFyVRun8&t=843s

Лялькова вистава для дітей "Небезпечні предмети". Авторська казка Класс В.В.

Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=a-Lac0zg-DM&t=57s

вівторок, 26 квітня 2022 р.

Консультація для батьків "Безпека на дорозі"







 

Комплексне заняття "Пошуки загублених казок"

 

Програмовий зміст: перевірити знання дітьми цифр в межах п’яти, вміння рахувати кількісною та порядковою лічбою; уточнити поняття «пара», розвивати вміння виділяти однакові та різні деталі; розрізняти і правильно називати площинні (круг, квадрат, трикутник, прямокутник) та об’ємні  (куб, куля, циліндр) геометричні фігури; повторити правила особистої безпеки під час зустрічі з незнайомими людьми; Розвивати увагу, зорову пам'ять, логічне мислення. Виховувати дружні стосунки, чуйність, кмітливість, організованість.

Матеріал: ілюстрації із зображенням геометричних фігур, ілюстрації казкових героїв, відеоролик «Правила поведінки на вулиці»

Структура заняття

1.     Організаційний момент.

Вихователь пропонує діткам послухати вірш.

Зазирнуло сонце у віконце,

Сонечку радіють дітлахи.

Нам усім дарує книжку сонце,

Де живуть улюблені казки.

- Ой, погляньте, яка чудова книжка. Але чому усі аркуші порожні? Де ж поділися літери, картинки? Що трапилося з нашими улюбленими казками?

Я здогадалась, це трапилося тому, що останнім часом діти дивляться багато мультфільмів, грають у комп’ютерні ігри, а казок, майже, не читають. Казкові герої образились на нас. Я пропоную вам повернути казки на місце.

Для цього потрібно виконати завдання, які для нас приготували казкові герої. Ви згодні? Усі готові?

2.     Відгадування загадок про казкових героїв.

3.     Дидактична гра «Впізнай фігуру та порахуй кути»

4.     Фізкультхвилинка

5.     Дидактична гра «Числова доріжка»

6.     Перегляд відеоролику «Правила поведінки з незнайомими людьми»

7.     Бесіда за змістом відеоролика

8.     Дидактична гра «Четвертий зайвий»

9.     Підсумок.