четвер, 30 червня 2022 р.

"Шипуче малювання"


 

Пізнавальна діяльність Тема: «Дослідження властивостей води»

  

Програмовий зміст: розширити знання дітей про значення води в житті людини; вчити навичкам проведення лабораторних дослідів: закріплювати вміння працювати з посудом, дотримуватись необхідних засобів безпеки; формувати соціальні навички, вміння  відстоювати власну думку; активізувати пізнавальний інтерес вихованців до інформації природничого змісту, формувати вміння висловлювати власну думку, розвивати зв’язне мовлення,  творчі здібності, уяву, мислення, спостережливість; виховувати бажання берегти водні ресурси нашої країни, любов до природи.

Матеріал для заняття: прозорі стаканчики, тарілки, цукор, сіль, пісок, фарба, пензлики,  відеоматеріали

Хід заняття

1.     Вступна частина

Нумо разом привітаймося,

Вліво, вправо повернемося,

Один одному всміхнемося.

«Доброго ранку всім!»

2.     Основна частина

Сьогодні у нас буде трішки незвичне заняття, ми з вами спробуємо побути маленькими чарівниками. Але спочатку нас потрібно відгадати загадку:

Буває хмаркою вона

Пушинкою бува

Рідка буває і тверда

Це що? Звичайно це вода

Молодці, це вода,  якою ми користуємося щодня.

3.     Д/гра «Навіщо потрібна вода»

Скажіть а навіщо нам потрібна вода?

Вода потрібна людям, щоб: пити, митися, варити їжу.

Вода потрібна рослинам, щоб: рости, жити.

Вода потрібна тваринам, щоб: пити, купатися.

4.     Відео «Вода – колиска життя» (бесіда за змістом)

Розповідь вихователя про значення води для всього живого…

Вода – це найважливіша на нашій планеті рідина. У воді зароджується життя. Без неї неможливе існування рослин і тварин. Життя є лише там, де є вода і, навпаки, де знаходиться вода, там є життя.

Цікаві факти про воду.

Вважається, що забруднити чи замутити джерело – то великий гріх, розчистити ж, навпаки, – добро. У нашого народу існувала така традиція: ніхто не мав йти до криниці чи джерела у брудному одязі. Люди говорили: «Піду до кринички, уберуся в стрічки, щоб не мала від водички в білім тілі шкоди». Вода за недбале ставлення до неї могла покарати, а тим, хто був із нею щирим, добрим – дарувала здоров’я. Недарма кажуть: «Будь здоровим, як вода, а багатим, як земля».      

5.     Звукотерапія  «Послухаємо шум води»

6.      Відео «Як утворюється дощ»

7.      Запрошую вас у дослідницько-пошуковий центр для визначення властивостей води

Дослід 1. «Вода – прозора»

Беремо 2 стаканчики (у 1 звичайна водичка, у 2 зафарбовуємо водичку фарбою). Ставимо ложечки у два стаканчика. Погляньте, у якому стаканчику видно ложечку? У стаканчику де водичка не зафарбована.

Висновок:  Вода не має кольору, вона прозора.

Дослід 2.  «Вода не має форму»

Потрібна тарілочка і водичка. Наливаємо в тарілочку воду і дивимося

 що наша водичка розтікається. Вона приймає форму тарілки.

Висновок: Вода форми не має, вона приймає форму посудини, в яку її наливають.

Дослід 3. «Вода має смак чи не має»

3 стаканчики. В кожний стаканчик наливаємо воду. Для початку спробуємо водичку. Яка вона на смак? Не має смаку.

1 стаканчик добавляємо солі (сіль розтанула) солона вода

2 стаканчик цукору (цукор розтанув) солодка вода

3 стаканчик нічого не додаємо (вода без смаку)

Висновок: Вода не має смаку

Фізкультхвилинка «Хмаринка»

Дослід 4. «Вода не розчиняє»

Потрібний пісок. Насипаємо у стаканчик з водою і перемішуємо. Пісок не розчиняється у воді. А водичка стає каламутною, а згодом піщинки опускаються на дно.

Дослід 5. «Вода розчиняє»

Потрібна фарба і водичка. Вода змінила колір.

Висновок: Вода змінює колір і розчиняє фарбу.

Дослід 6.  «Стан води»

Погляньте в якому стані водичка (твердому), тому що її заморозили. Щоб лід розтанув потрібне тепло. На ручках лід починає танути, бо ручки теплі і зявляються крапельки водички.

Висновок: Вода буває в твердому стані.

Дослід 7.  «Чи вода рідка речовина?»

У ємкість з водичкою опускаємо ручки під віршик.

Пальчики у воду опустіть.

Між ними воду пропустіть.

Як підводний справжній човен ми пірнаємо під воду.

Руки човником складаєм.

Воду з них переливаєм.

Висновок: Вода рідка речовина (ллється і перемішується)

Ось і закінчилися наші досліди. І секрети з водою наші відкрилися.

Без води не туди і не сюди!

8.     Підсумок заняття

Що сьогодні найбільше вам сподобалося на занятті?







 

"Як утворюється дощ?" ( пізнавальне відео для малят)

Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=JL8joj_Ca6s

середу, 29 червня 2022 р.

Фізична культура Руханка "Хом'ячки" (елемент заняття)

Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=3suQb7il4kM&t=24s

Пізнавальна діяльність +Образотворча майстерня (аплікація) "Властивості паперу"

 

Програмовий зміст: продовжувати знайомити дітей з властивостями паперу; познайомити з використання паперу в житті людей; збагатити активний словник дітей словами: паперовий, газетний; розвивати дрібну моторику пальців; виховувати допитливість, спостережливість.

Матеріал: аркуші паперу різних видів квадратної форми, серветка, картон фантики від цукерок, кольоровий папір.

 

Структура заняття

1.          Організаційний момент.

Вихователь: Добрий день, малята! Сьогодні ми з вами вирушимо у подорож. Закриємо очі і уявімо, що легенький теплий вітерець нас переніс до лісу.

Вихователь: Відкривайте очі. Подивіться на картинку. Що ви бачите?

Діти: Дерева.

Вихователь: А навіщо вони нам потрібні? (відповіді дітей)

Вихователь: Правильно, молодці! Із дерев також виготовляють папір. Ой, а хто це причаївся біля ялинки? Та це ж паперовий Песик. Він живе у паперовій країні і працює там охоронцем. В його країні все із паперу: і будинки, і машини, і одяг, і дерева. Та й Песик виготовлений із чого? Із паперу. А хто із вас знає які ще речі виготовляють із паперу?

Вихователь: Діти, а в нашому житті теж все паперове, як в паперові країні? А чому будинки не можуть бути із паперу? А одяг? Меблі? Машинки?

(Відповіді дітей)

Вихователь: Правильно! Будинки будують із каменю і піску, одяг шиють із тканини, меблі з дерева, машини із металу. Чому? Бо ці матеріали надійні, міцні. А папір міцний? Давайте перевіримо. Давайте ми сьогодні побудемо дослідниками.

Дослід «Зімнемо папір»

Вихователь: Спробуйте зім’ятий папір, який лежить у вас на столику. Легко це зробити чи важко? А тепер спробуйте зім’ятий стіл, стілець. Важко? Це тому, що ці предмети виготовлені із міцного матеріалу, а папір — ні.

Дослід «Розірвемо папір»

Вихователь: Спробуйте розірвати той папір, який ви зім’яли. Легко? А рушник розірвати можете? Діти, підійдіть до столика. Покладемо у миску з водою серветки і картон. Бачимо, що серветки розмокли одразу. Візьміть їх руками. Вони порвалися? А інший папір? Він грубший, тому й розмокає довше. Подивимося, що з ним відбудетья через деякий час. Який висновок ми можемо зробити?

(Відповіді дітей)

Вихователь: Так, папір боїться води, тому і розмокає у ній. Якщо на будь-який паперовий предмет потрапить вода, то він зіпсується. Ви вже, напевно, помітили, що один папір зім’яти і порвати легко, а інший — важко. Чому? Тому що він буває товстий і тонкий. Тонкий зім’яти та порвати легше, ніж товстий. Навіщо такий неміцний папір людям?

(Відповіді дітей)

Вихователь: Пропоную вам, діти, із паперу виготовити песиків-друзів для нашого гостя.

Показ роботи вихователем 

Пальчикова гімнастика

Самостійна робота дітей

Вихователь: Малята, ви молодці! Дуже гарні тваринки у вас вийшли!

Вихователь: Пропоную вам ще трішки погратися.

Дидактична гра «Що паперове, а що ні»

Вихователь: Дітки, Песику вже час повертатися додому, але перед тим, як піти, він вас хоче попросити берегти папір. Адже його виготовляють із дерева. Для того, щоб виготовити десять ось таких книжок, треба зрубати одне деревце. Якщо ви будете берегти папір, то зможете берегти багато дерев. Песик з вами прощається. А ми з вами йому пообіцяємо дбайливо ставитися до речей, виготовлених із паперу.


 

 



 

 

Поради батькам "Літні ігри з водою"

 




вівторок, 28 червня 2022 р.

Пізнавальна діяльність Тема: «Чарівна сила магніту»

  

 

Програмовий зміст: сформувати у дітей уявлення про магніт і його властивості притягувати предмети; з'ясувати, через які матеріали впливає магніт; познайомити про використання магніту людиною.                                                                       Розвивати розумові операції, уміння висувати гіпотези, робити висновки, активізувати словник дітей. Розвивати прагнення до пізнання через творчо-експериментальну діяльність. Сприяти вихованню самостійності, ініціативності, розвитку комунікативних якостей.

   Обладнання:  магнітний конструктор, магнітики на холодильник; магніти різних розмірів; магнетичні предмети (кнопки, цвяхи, скріпки, гвинтики, ключі, деталі конструктора та ін. ) і немагнетичні предмети (папір, картон, пластик, тканина, дерево, скло);  склянка з водою; скляна тарілочка

Хід заняття

1.     Привітання

2.     Сьогодні ми з вами познайомимося з дуже цікавим предметом. А що це за предмет, ви дізнаєтесь коли відгадаєте загадку

Ось перед вами звичайний магніт,                                                                                           Багато секретів зберігається в нім.

3.     Розгляд магніта

·        Яку форму має магніт?

·        Він твердий чи м’який?

·        Якого він кольору?

 «Магніт - це камінь, поверхня його холодна, гладка, має вагу і колір темно  сірий »

4.     Відеоролик «Магніт-помічник» (бесіда за змістом)

         Магніти — дуже корисні речі! Вони потрібні для того, щоб їздили машини, працювали комп’ютери, телевізори, телефони, щоб у холодильнику щільно зачинялися двері. З магнітами створюють і дитячі іграшки. Пригадайте, які у нас є іграшки, де б предмети притягувалися один до одного? («Риболовля», «Магнітний конструктор» ..)

         Але не завжди магніти можуть бути корисними. Магнітом можна нанести великої шкоди, навіть назавжди зіпсувати зображення телевізора! Якщо потужний магніт піднести до екрана телевізора, то зображення може зовсім зникнути чи перестане передавати колір. Не можна класти магніти аби де. Їх треба зберігати у відведеному місці!

5.     Проведення дослідів

А зараз ми з вами проведем з ним дослід:

Досвід №1. «Подивіться, які предмети лежать у мене на столі?»

Діти перераховують ...

 м'яка іграшка, дерев'яний олівець,  скляний стакан, металева скріпка і шайба.

Пропоную вам назвати предмети на які буде притягувати магніт і які не буде :

Діти пропонують рішення проблеми (за допомогою магніту)

- «Які предмети притягнув магніт?» (Скрепка, шайба)

- «а які не притягнув?» (М'яку іграшку, дерев'яний олівець, скляний стакан, кульку)

«Який можна зробити висновок?»

Висновок: Магніт притягує тільки металеві предмети

Дослід 2: «Перевірити, які педмети магніт притягує через повітря»                                                                                                                                         - У вас на столах знаходяться предмети з різних матеріалів: заліза, дерева, пластмаси, паперу та тканини. Візьміть магніт і за допомогою нього розділіть ваші предмети на дві групи: в першій групі у вас будуть предмети, які притягуються магнітом, а у другій групі - предмети, які не притягуються магнітом.                                                                                                                                                                       -       Висновок: магніт притягує до себе залізні предмети, через повітря.

Фізкультхвилинка

Досвід № 3 Дістати магнітом скріпку з банки

Діти, подивіться у вас  скляний стакан, а в ньому  скріпки.

-Як дістати скріпки не опускаючи туди руки? (Відповіді дітей, обговорення, здогадки.)

Вихователь: - Як ви думаєте, чи тільки через скло діє магніт? (Відповіді дітей.)

Спробуємо достати магнітом? Як це зробити?

 Висновок: Магніт діє через скло

Досвід № 4  Гра «Очисти озеро» (наше озеро забруднене ,давайте ми його почистимо)

(сачком та магнітом)

Що ви бачите в озері?(камінці, болти, гвозді,пляшки)

Діти виловлюють

Висновок: «Магніт не боїться води, діє через воду»

Досвід №5 «Чи є у магніта  перешкоди?»

Наповнена ємність з різними речовинами (пісок, гречка, пшоно, насіння, насіння гарбуза, манна крупа, ), на дні якої поміщені металеві предмети. Діти опускають магніт в ємність.

Висновок: Магніт може притягувати і витягувати предмети з піску, гречки, пшона, насіння, манної крупи, ). Магніт не боїться перешкод.

6.     Гра  «Притягне-непритягне»

        Я вам буду називати різні предмети і якщо магніт може притягнути цей предмет, то ви плескаєте у долоні, якщо ні, то тупотите ніжками!

         7. Підсумок заняття






Малятам для перегляду мультфільм "Фіксики-магніт"

Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=OQg1vgjtCRM

Консультація: "Домовитися з дітьми краще, ніж карати"












 

Пошуково-дослідницька діяльність "Веселка з цукерок"


 

понеділок, 27 червня 2022 р.

"Гігантські бульбашки власноруч"


 

Художньо-продуктивне образотворення (малювання) "Квіти"

 

Програмовий зміст: вчити малювати використовуючи нетрадиційні прийоми зображення: повітряною кулькою, домальовувати деталі об’єкта, для закінченості і схожості з реальною квіткою; тренувати дихання: сприяти розвитку більш глибокого вдиху і більш тривалого видиху; розвивати дитячу творчість, фантазію.

Матеріал: повітряна кулька, пензлики, акварельні фарби, аркуш паперу А-4, стаканчик з водою, зображення бджілки.

Структура заняття

1.   Організаційний момент.

- Дітки, я бачу, що ви сьогодні у гарному настрої і налаштовані працювати. Давайте один одному посміхнемося і подаруємо свою посмішку.

-   До нас сьогодні завітала гостя. Давайте відгадаємо загадку і тоді дізнаємося хто це.

Ця маленька трудівниця

Мед збирає як годиться:

Все у вулик, все у соти,

Не цурається роботи!

(Бджола)

2. Бесіда про бджілку.

 3. Дидактична гра «Назви колір квітки»

4. Показ роботи вихователем

 5.  Пальчикова гімнастика «Бджілки»

6. Самостійна робота дітей

7. Підсумок




Поради батькам "Дитяча жадібність і що з нею робити"

 




пʼятницю, 24 червня 2022 р.

ЦУПЖ "Чому буває веселка"

Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=oeaQ-i-lIUQ&t=77s

Пізнавальна діяльність+образотворча майстерня (аплікація) Тема: «Веселка в небі чарівна»

  

Програмовий зміст: ознайомлювати дітей із таким явищем природи як веселка, її видами (подвійна, біла, зимова, вогняна), вчити їх розрізняти.  Закріпити уявлення дітей про кольори веселки, їх назви. Поглиблювати просторові уявлення дітей, вміння називати розміщення предмета відносно іншого. Розширювати запас слів за рахунок назв предметів. Формувати уявлення про мовленнєвий етикет, його  основну вимогу – ввічливість, статечність, уважність, чемність.  Розвивати мислення, мовлення, память, дрібну моторику рук, стимулювати сенсорний та творчий розвиток, виховувати естетичний  смак та охайність під час роботи; бажання милуватися красою краєвидів та проводити спостереження у природі, вміння аналізувати й робити висновки. Виховувати любов до природи, ввічливість

Обладнання: картон рожевий, папір кольоровий, клей, фломастер, вата, ватні палички; відео «Як зявляється веселка», презентація «Барвиста веселочка»

Структура заняття

1.     Привітання

Діти, а хто мені підкаже, який сьогодні день тижня? Так, п’ятниця, правильно!   А про що ми говорили з вами на цьому тижні? (про кольори)

А якого кольору у нас був понеділок?  А вівторок? А середа? А четвер? А як ви думаєте, якому  кольору буде присвячений  день сьогодні?

 А щоб дізнатися, подивіться будь ласка відео.

Перегляд відео-загадки про веселку

Так, і день у нас буде сьогодні – веселковий або день кольорів веселки.

2.     Перегляд презентації «Барвиста веселочка»

Бесіда за змістом

3.     Відеоролик «Як зявляється веселка»

4.     Фізкультхвилинка «Райдуга»

5.     Дидактична гра «Кольорові мандри»

6.     Розгляд зразка аплікації «Веселка в небі чарівна»

7.     Показ вихователем виконання роботи

8.     Самостійна робота дітей

9.     Підсумок заняття