Програмовий зміст: Розвивати зосередженість, уяву, цілісне,
емоційне бачення, продуктивну активність вихованців у роботі над композицією, естетичні смаки.
Продовжувати вчити малювати фарбами весняні квіти в техніці натискання,
використовуючи для цього нетрадиційні матеріали, а саме: ватяні палички,
виделки, маленькі склянки, повітряні кульки, правильно розміщувати малюнок на папері,
заповнювати зображенням усю площину аркуша. Виховувати бережливе ставлення до природи, охайність, організованість, самостійність.
Обладнання: репродукції картин (К. Білокур «Весняні квіти»,
О. Шовкуненко «Тюльпани і
бузок»), зразки малюнків, музичний супровід, гуаш, виделки, склянки,
ватяні палички, повітряні кульки.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
1.ВСТУПНА ЧАСТИНА.
Організаційний момент – створення позитивного
настрою
Вихователь: Любі малята!
Я і мій друг Мікі Маус вітаємо вас з новим
весняним, теплим, лагідним
сонячним днем.
2.Відео- перегляд
«Квіти радість нам несуть»
- А для чого потрібні
квіти? (відповіді дітей)
-Як ви вважаєте, що
можна зробити, щоб помилуватися квітами, але не зривати їх?
3.Розгляд та аналіз репродукцій картин
Вихователь: Діти, давайте розглянемо репродукції картин
відомих українських художників Катерини
Білокур «Весняні квіти» та
Олексія Шовкуненко «Тюльпани і бузок»
4.Дидактична гра « Кольорова палітра»
Вихователь: Зараз пропоную уявити
малюнок, який начебто малюєте, ви повинні назвати кольори, які будете
використовувати для його створення.
5.Динамічна пауза. Звучить «Вальс квітів» з балету
П.І.Чайковського.
Діти виконують
вправи:
Метелики чудові
мають крильця кольорові,
Над квітами
вони кружляють, втому щвидко проганяють
Квіти голівками
хитають та метеликів стрічають.
У квітучому
таночку все радіє нашому сонечку
2. ОСНОВНА ЧАСТИНА
Отож сьогодні ми будемо малювати весняні квіти в техніці
натискання. Як ви гадаєте, чим можна малювати, не маючи пензлика? А для чого нам потрібні виделки, кульки,
склянки, вушні палички? Так, ми спробуємо намалювати квіти тим, що лежить у нас
на столах.
6. Показ зразка. (Робота
над зразком)
Самостійне
виконання роботи
Вихователь: поети оспівують красу квітів у віршах,
художники — в картинах, а композитори — у своїх музичних творах. І ми теж будемо працювати під музичний супровід видатного
польського композитора Фредеріка Шопена «Весняний вальс»
7. Послідовність виконання
роботи:
Заключна частина
Підсумок
заняття
Вихователь: Діти, подивіться, які
чудові роботи вийшли у нас. Навіть не маючи пензликів, ми намалювали прекрасні
квітучі галявинки.
- Діти, чи сподобалося вам
заняття? Чим?
- Які труднощі виникали при малюванні?
- Що нового
дізналися?
Немає коментарів:
Дописати коментар