вівторок, 17 травня 2022 р.

Ознайомлення із соціумом Тема: «Потреби людини»


Програмовий зміст: вчити розрізняти поняття «потреби» і «бажання», називати основні потреби людини для виживання: їжа, вода, одяг і житло;

- закріпити вміння дітей розповідати про різні товари і як вони задовольняють потреби людей, відповідати на запитання вихователя;

- формувати вміння співвідносити власні бажання зі своїми можливостями;

- збагатити словник дітей словами: товар, гроші, потреби, бажання, крамниця, узагальнюючими словами;

- розвивати  увагу, спостережливість, логічне мислення, зв’язне мовлення;

- виховувати інтерес до економічної сфери життєдіяльності.

Матеріал: предметні картинки, дидактичні ігри «Крамниця», «Потреби людини»,   «Що можна придбати за гроші, а що ні?», гра «Зайвий предмет в магазині»( ІКТ) 

Хід заняття

1.     Привітання

                     Доброго ранку, сонце і вітер!

                     Доброго ранку, ліси і поля!

                     Доброго ранку, плането Земля!

                     А всім присутнім зичимо здоров’я і добра!

                                   Мімічна вправа (картинки)

-  Відобразіть на своєму обличчі радість; (посміхаються)

-  А коли вам сумно; (похмурі)

-  Якщо вам боляче, ви вдарилися; (плачуть)

-  Злякалися чужу людину; (переляк)

-  Здивувалися; (здивування)

-  І ось ви знов веселі (посміхаються).

2. Бесіда «Потреби людини»

- Що означає це слово «потреби»? (Потреби - це те, без чого людина не може жити і все те, що він хоче мати) 
- Про це піде мова на занятті, ви дізнаєтеся, на які групи діляться потреби, від чого вони залежать. 
- Діти, подумайте і назвіть свої потреби, те без чого ви не зможете жити? 
 їжа, вода, сон, сонце, повітря, тепло, будинок, одяг (картинки показую) - це першочергові потреби, без яких людина обійтися не може.
«Другорядні потреби» (без них зможемо прожити, це те що ми з вами хочемо мати для кращого життя)-напої, солодощі, іграшки..
Ø Потреби залежать від віку, статі, пори року, професії, стану здоров'я, клімату.
Ø Потреби є постійними або вони змінюються? (Вони ростуть, змінюються, на зміну одним приходять інші).
3.Інформаційне повідомлення «Як задовольнити потреби»
Діти, для того, щоб задовольнити ваші та свої потреби, батьки купують різні речі в магазині або на ринку. 
-       Які бувають товари?  Товари бувають різні: дорогі і дешеві за ціною, великі і маленькі, їстівні і не їстівні. Іграшки, морозиво, торти, книги, одяг - все це одним словом називається «товар».
4. Презентація «Збираємось в магазин з Оксанкою» (що потрібно брати із собою в магазин)
5. Дидактична гра «Крамниця»
Мета: вправляти дітей у називанні відділів крамниці. Розвивати мислення, увагу, мовлення.
Фізкультхвилинка
5. Дидактична гра «Що можна купити за гроші, а що ні?» ІКТ
6. Гра Зайвий предмет в магазині»
Висновок: буває так, що бажань багато, а грошові можливості батьків не дозволяють виконати ці бажання, тому ви повинні пам'ятати про це, коли звертаєтеся до батьків з проханням щось купити. Спочатку купують те, що необхідно, а вже потім те, що хочеться.
7. Підсумок
 Діти, сьогодні ми дізналися з вами, що у кожного з нас є свої потреби в їжі, воді, теплі, потреби в спілкуванні. Але ще кожній людині необхідна увага друзів. Давайте подаруємо усмішку один одному, щоб у вас протягом всього дня був гарний настрій. 
-         Що ви сьогодні нового дізналися? 



Немає коментарів:

Дописати коментар