Програмовий зміст: виховувати економічну свідомість дошкільників; формувати
уявлення дітей про доходи і витрати: допомогти зрозуміти суть понять
«заощадження», «накопичення» та навчати раціонально розпоряджатися грошима;
розвивати логічне мислення, спостережливість, мовлення; закріпити знання дітей
про бажані та необхідні речі для життя людини, спонукати відмовлятися від
зайвих витрат та накопичувати гроші, щоб робити приємні подарунки близьким.
Матеріали: лялька, скарбничка – скриня, монети, Д/гра «Що
можна придбати за гроші, а що ні», Д/гра «Бажане та необхідне».
Хід заняття
1. Вітання
2. Сюрпризний
момент
Діти, погляньте, що
нам принесла Галинка ? (скринька)
Так, це скринька. Але вона не
звичайна, зверніть увагу на її кришку, тут якийсь отвір, як ви гадаєте, навіщо?
(Це скринька – скарбничка, в отвір кладуть гроші, щоб їх накопичувати.
В-ль: - А навіщо люди
накопичують гроші? (відповіді дітей)
Цікаво, а чи є щось в середині скриньки?
(Педагог пропонує дітям ознайомитися зі змістом скрині та спробувати її
наповнити).
3 Д/гра «Що можна купити за гроші, а що ні?»
Питання до дітей:
Давайте поміркуємо, а звідкіля у ваших сім’ях з’являються гроші? (відповіді
дітей)
А для чого вони нам
потрібні?
4. Д/гра
«Гроші потрібні для....»
Завдання: дорослий дає дитині монетку і питає: «Гроші нам
потрібні для....» дитина повинна продовжити речення.
Можливі варіанти
відповідей:
- для
придбання продуктів харчування;
- для оплати
розваг (яких саме?)
- для оплати
послуг ( яких саме?)
- для
придбання подарунків.
Якщо діти мають труднощі при формуванні відповіді, можна
запропонувати вирішення проблемних ситуацій:
- Якщо ми
їдемо у автобусі, ми платимо за що?
- Ми прийшли
у кінотеатр, що нам потрібно купити?
- У магазині
ми купуємо що?
В-ль: А що робити,
якщо грошей бракує? (відповіді дітей: економити, не витрачати все)
Так, потрібно
правильно розпоряджатися грошима. Буває так, що бажань багато, а грошові можливості
батьків не дозволяють виконати ці бажання, тому ви повинні пам’ятати про це,
коли звертаєтесь до батьків з проханням щось купити. Спочатку купують те, що
необхідне, а вже потім те, що хочеться. Наприклад, можна прожити без води, їжі,
електроенергії, одягу? (НІ!) А без нової іграшки, чи цукерок? (Так!)
Д/гра « Бажане та необхідне»
В-ль: Діти, все
що ми складаємо у скриньку і те що ваші батькі отримуюють на роботі
називають ДОХОДОМ, а те на що ми їх витрачаємо – називають ВИТРАТИ. У кожної сімї є свої доходи та
витрати.
Д/гра « Доход – витрати»
Діти стають у коло,
дорослий озвучує повну фразу і кидає мяча, а дитина називає, це дохід чи
витрата.
- Батько отримав зарплатню (дохід)
- Мама заплатила за квартиру (витрата)
- Сестричка загубила гаманець (витрата)
- Придбали телевізор ( витрата)
- Бабушка продала пиріжки (дохід)
- Брат знайшов гривню (дохід)
Галинка: Молодці,
тепер ви знаєте що таке дохід і що таке витрати.
Проблемне питання до
дітей: А як ви гадаєте, ці гроші можна витратити лише на себе чи можна
витратити на щось добре, корисне? (відповіді дітей)
Підсумок заняття.
Немає коментарів:
Дописати коментар