Програмовий зміст: розширювати уявлення дітей про комах; вправляти у
вживанні слів-ознак; продовжувати вчити виокремлювати
перший звук у слові, утворювати іменники у родовому
відмінку множини та присвійні прикметники від імен людей; учити правильно
вживати слова, у яких не змінюється закінчення; збагачувати словниковий запас словами-синонімами; продовжувати вправляти у вимові звука [ж];
виховувати дбайливе ставлення до природи, цікавість до
навколишнього світу.
Матеріал: малюнки
комах; предметні картинки із зображенням, презентації про комах
Хід заняття
Вихователь: Діти, яку пору року
зараз? (Весна)
Назвіть весняні місяці (березень, квітень, травень)
Зараз місяць травень - останній місяць весни. Давайте перерахуємо ознаки
весни, які ми спостерігали в березні і квітні. (Станув сніг, текли струмочки,
з'явилася трава, прилетіли птахи, з'явилися комахи).
Діти, з приходом весни вся природа пробудилася, забуяла і зажила своїм
клопітливим життям. В світі живої природи є такі істоти, спостереження за якими
можна робити будь-де, бо живуть вони повсюди – у травичці, серед квітів та
гілочок дерева, їх можна побачити літаючими в повітрі та мандруючими по землі.
Цікаво,хто ж це найменші друзі!
·
Дізнаєтеся, коли відгадаєте загадки..
·
Бесіда про житло комах
Комахи - дивовижні істоти, як ви
думаєте, де вони були взимку? (Спали) Вірно, восени вони ховаються під опалим
листям, під кору дерев, в щілини і засипають. А ви знаєте, що метелики, мухи,
жуки ніколи не бувають діточками. Вони з'являються на світ одразу дорослими.
Ось метелик відкладає багато яєць, частина з них скльовують птиці, частина -
віднесуть мурахи, а якась частина буде жити. З них то і з'являться гусениці.
Пройде час і гусениця перетвориться на лялечку. А з лялечки з'явиться метелик.
·
Презентація «Життя комах» (бесіда за змістом)
·
Фізкультхвилинка „Не лови комах”
Чорний
жук очима блима
Чує
кроки за плечима.
Дуже
хороше йому
По
землі ходити.
Він
не хоче, чуєш, хлопче,
У
коробці жити.
·
Мовленнєва гра (мнемотехніка): «Словечко добираю – і
віршика складаю»
У пташнику
є птаха
В
мурашнику -...( мураха)
Ми
знаємо : мурахи-
Це
корисні ...( комахи )
Коли
зима настала ,
Мурашки
міцно ...(спали )
Весною
ж - пробудились
І
день від дня трудились.
Мурах
завжди оберігай,
І
шкоди їм не ...(завдавай).
·
Дидактична гра «Один — багато»
Вихователь показує дітям по черзі картки, на яких
зображено комах, птахів,
тварин, різні предмети та пропонує назвати те, що вони
бачать: спочатку в однині, а потім — у множині. Вихователь звертає увагу дітей
на слова, що не змінюються.
• Один комар
— багато комарів.
• Одна
бджола — багато бджіл.
• Один жук —
багато жуків.
• Один
джміль — багато джмелів.
• Один птах
— багато птахів.
• Одна
синичка — багато синичок.
• Один дятел
— багато дятлів.
• Одні
окуляри — багато окулярів.
• Одне таксі
— багато таксі.
• Один
кенгуру — багато кенгуру.
·
Дидактична гра «Хто це? Що це?»
Вихователь розкладає на столі предметні малюнки та
пропонує дібрати
слова-назви до певних дієслів.
• Хто гуде?
(Жук гуде.) А ще що? (Паровоз, машина, дриль)
• Хто (що)
пищить? (Курча, мишка, годинник)
• Хто (що)
гарчить? (Собака, вовк, тигр, трактор)
• Хто (що)
реве? (Ведмідь, корова, плаксій, річка)
• Хто (що)
дзвенить? (Телефон, дзвоник, струмок, сміх)
·
Вивчення скоромовки
Летить жук: ж-жу, ж-жу,
З усіма дружу.
Навколо кружляю,
Ж-жу, ж-жу, ж-жу співаю.
·
Вікторина з голосами та звуками комах (відео)
Підсумок


Немає коментарів:
Дописати коментар