Програмовий зміст: через світ казок закріпити у дітей поняття про їх права.
Формувати вміння аналізувати вчинки героїв, які характеризують порушення прав
дитини, розпізнавати добрі та погані вчинки. Виховувати почуття власної
гідності, любов до своїх близьких.
Обладнання: Ілюстрації
до казок, конверт, хатинка, пеньок,
презентація «Права дитини», загадки.
Хід заняття
Вихователь.
Діти, ми вже з вами говорили про те, що кожна
дитина, як і кожний дорослий, особлива.
Кожен з вас, хлопчиків та дівчаток, має свої права, про які ми сьогодні ще раз
згадаємо. Ви знаєте, що діти відрізняються від дорослих найперше тим, що потребують
піклування та захисту.
ü Презентація
«Права дитини»
(Вихователь дістає великий яскравий конверт).
Вихователь.
Діти, подивіться – нам принесли лист з
казкового міста від феї Безсонниці.
(Вихователь з дітьми пригадують в якому місті
живе фея, чим вона займається).
Вихователь. Послухайте про що вона пише.
(Читає лист).
(Відкладає
лист).
Вихователь. Діти,
а давайте з вами пограємось у гру «Відгадай казку».
(Діти загадують
загадки про казки і пояснюють які права порушено).
ü Презентація
«Порушення прав казкових героїв»
ü Дидактична
гра «Які права порушено в казках?»
Вихователь. А зараз
я пропоную вам трішки потанцювати під
пісеньку «Подивись на небо, сонце золоте»
Підсумок
Вихователь. Діти, запам’ятайте!
Кожен з вас має право на житло (жити в своєму будинку, квартирі). Ніхто не має
права вигнати вас з вашої оселі. Кожен має право на життя і на сім’ю. Ніхто не
може порушувати ваші права.
Немає коментарів:
Дописати коментар