четвер, 12 травня 2022 р.

Комплексне заняття "Птахи нашого краю"

 

Програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей із дикими та домашніми птахами; учити розрізняти птахів за зовнішніми ознаками та звичками, вживати іменники у родовому відмінку множини; навчати утворювати іменники — назви дитинчат птахів; учити складати описові розповіді про птахів; виховувати допитливість, дбайливе ставлення до птахів, інтерес до художніх творів.

Попередня робота: читання віршів про птахів; вивчення пальчикової гри.

 Матеріал: зображення птахів місцевості — голуб, горобець, ластівка, ворона, сорока; домашні – курка, качка, гуска, індик; смужки кольорового паперу, клей, пензлик.

Структура  заняття

1. Організаційний момент

Вихователь повідомляє дітям, що до них прилетів гість та пропонує його відгадати за загадкою.

Невеличка сіра й біла

Пташка біля нас живе.

Дуже добра, ніжна, мила,

Крихітки вона клює.

Під вікнами воркує.

Кожен з вас цю пташку знає,

Її назву відгадає. (Голуб)

— Так, це голуб. Привітайтеся з голубом.

2. Основна частина

Вихователь пропонує дітям уважно розглянути пташку.

— Завдяки чому пташка вміє так спритно і швидко літати? Що в неї є?(Крильця) Що ще є у пташки?

Діти називають та показують частини тіла: голівка, очі, ніжки, тулуб, дзьоб.

— Саме своїм умілим дзьобиком пташка ловить комах, дістає їх. Який голуб? (Він гарний, сірий, швидкий.) Що вміє робити голуб? (Він уміє літати, дзьобати, стрибати) Як сказати інакше: стрибати? (Плигати) Як ласкаво назвати голуба? (Голубок) У голуба є друзі. Хто вони? Відгадайте.

Вихователь загадує дітям загадки про птахів та у міру відгадування виставляє зображення птахів.

Маленький хлопчик

Стрибнув на стовпчик.

По двору пострибав,

Усі зернятка зібрав. (Горобець)

— Так, це горобець. Як ви здогадалися, що це горобець? Як назвати ласкаво

горобця? Який горобчик? (Маленький, швидкий) А це хто?

Сама сірувата,

Хода мішкувата,

Горда персона —

Звуть її — … (ворона).

— Так, це ворона. Яка ворона? Усіх цих птахів ми називаємо дикими.

3. Вправа «Хто як кричить?»

4. Бесіда про домашніх птахів

5. Дидактична гра «Один-багато»

6. Дидактична гра «Мама і дитинча»

 

7. Показ роботи вихователем.

8. Пальчикова  гімнастика.

    Будем пальці рахувать:

    Раз-два-три-чотири-п'ять.

    Скільки пальців? Треба знать:

    Раз-два-три-чотири-п'ять

9. Самостійна робота дітей

10. Підсумок

 





Немає коментарів:

Дописати коментар