пʼятниця, 10 червня 2022 р.

Образотворча майстерня (аплікація) Тема: «Квіти ромашки»


Програмовий зміст: вчити дітей приклеювати частини квітки послідовно (спочатку-квітка, потім-стебло і листя),  розвивати почуття форми і кольору,

розвивати моторику рук, вольові якості дошкільнят: терплячість, бажання доводити розпочате до кінця; виховувати акуратність при роботі з клеєм; інтерес до творчої діяльності; викликати радісний настрій від зробленої роботи

Матеріали: картон  блакитного кольору, кола жовтого кольору, пелюстки білого кольору, листя і смужки зеленого кольору, клей або склеювальний олівець, серветки.

Хід заняття:

 

1. Організаційний момент

Вихователь: - Добрий день, діти. Сьогодні до нас в гості прилетіла бджілка.

Бджілка: Доброго дня, діти (Діти вітаються) Мене звуть Майя. Я прилетіла до вас в гості. Я хочу порадувати вас! Слухайте загадку:

Стоять в полі сестрички

Жовті очі

Білі вії

(Відповідь дітей)

Бджілка: -Правильно, це ромашка. Вам подобаються ромашки? А коли вони ростуть: взимку або влітку? Подивіться, скільки красивих ромашок виросло на цій галявині! (Розгляд картини). Давайте опишемо її. У ромашки жовта серединка і білі пелюсточки. Стебельце високе, тоненьке але міцне. Листочки зелені, яскраві, різьблені, невеличкі.

Як ви думаєте ромашка сильно пахне? (ні, вона має ледь чутний запах)

 Відваром ромашки промивають рани,очі, вуха, полощуть горло. Його пють як чай, коли болить живіт або при кашлі.

Вона є лікарською рослиною.

·        Показ відеоролика «Спостереження за ромашками»

2. Основна частина

Діти, давайте для бджілки зробимо багато ромашок, щоб вона могла сідати на них і збирати пилок!

Вихователь показує послідовність наклеювання квітки і стебла з листям.

(Нагадати правила наклеювання).

Вихователь спонукає дітей допомагати йому в поясненні:

Що зараз будемо робити? (Намазувати серединку клеєм)

Намазали. Тепер потрібно клей поставити на стіл.

Поставили клей, потім беремо пелюстки, намазуємо їх. Беремо пелюстка і перевертаємо.

Перевернули і ... (кладемо на травичку)

Пальчикова гімнастика «Ромашка»

Самостійна робота дітей

3. Заключна частина

Вихователь: -Діти, молодці! Ви зробили дуже гарні квіточки! Всі молодці, всі старалися! І подивіться, як задоволена бджілка нашими ромашками!






Немає коментарів:

Дописати коментар