Програмовий зміст:
Ø
Ознайомити дітей з улюбленими іграшками
своїх друзів;
Ø
показати призначення іграшок, їх роль у
розвитку дитини, значимість іграшки для самої дитини;
Ø
розвивати мислення, уяву, фантазію,
усне мовлення;
Ø
виховувати бережливе ставлення до
іграшок, вчити цінувати труд тих, хто виготовив іграшки;
Ø виховувати усвідомлення важливості дружніх стосунків
Обладнання: презентації: «Мої іграшки», «Як з’явились іграшки», дидактична гра «Із чого виготовлені
іграшки»
Хід заняття:
І. Органiзацiйний момент
Діти готують
свої улюблені іграшки
II. Мотивацiя навчальної дiяльностi
1.
Вступна бесіда
вихователя Діти, сьогодні ми з вами відправимося у цікаву подорож до чарівної Країни
Іграшок. Згодні? Тоді швидше займайте місце в нашому потязі (уявимо, що ми
подорожуємо)
Чухи-чухи,
поїзд мчиться
Всі в вагонах,
як годиться!
Потяг наш
чудовий
Різнокольоровий!
Раніше до іграшок ставилися дуже шанобливо. Їх ніколи не залишали
як-небудь, а зберігали в
спеціальних кошиках або скринях. У наш час іграшки роблять на спеціальних
фабриках. Це яскраві, сучасні іграшки, які вміють розмовляти, співати,
стрибати, злітати, самостійно їздити. Їх виготовляють із самих різних матеріалів, яких? (Дерева,
пластика, заліза, гуми, тканини, шкіри, паперу, глини, тіста).
-
Діти, уявіть, якщо б не було іграшок. (Відповіді дітей.). Іграшки прикрашають наше життя, роблять її
цікавою і веселою. Іграшки нас навчають, розвивають, допомагають.
-
Як треба
ставитися до іграшок? (Дбайливо, завжди ставити на місце)
2.
Презентація «Мої улюблені іграшки»
Бесіда за змістом
3.
Презентація «Як з’являються іграшки» (обговорення)
4.
Дидактична гра «Розкажи про
свою іграшку»
Фізкультхвилинка
5.
«Із чого виготовлені
іграшки» (відеоролик)
6. Гра «Іграшки»
ІІІ. Підсумок
заняття
Ну що, діти, сподобалися вам розваги з іграшками?
Дуже, дуже тут цікаво, гучно, весело, яскраво.
З іграшками добре грати, та не можна забувати,
Що не можна їх ламати, на частини розбирати.
- А чи бувають такі випадки, що ви
ламали іграшки? А якщо іграшка випадково зламалась, як ви будете діяти? (
Відповіді дітей).
Скінчилася наша
мандрівка до Країни Іграшок. Займайте свої
місця у поїзді, беріть із собою свої улюблені іграшки, повертаємося
назад.
- Як потрібно ставитися до іграшок?
- Іграшка - ваш друг і товариш, бережіть і
любіть їх.
Немає коментарів:
Дописати коментар