вівторок, 28 червня 2022 р.

Пізнавальна діяльність Тема: «Чарівна сила магніту»

  

 

Програмовий зміст: сформувати у дітей уявлення про магніт і його властивості притягувати предмети; з'ясувати, через які матеріали впливає магніт; познайомити про використання магніту людиною.                                                                       Розвивати розумові операції, уміння висувати гіпотези, робити висновки, активізувати словник дітей. Розвивати прагнення до пізнання через творчо-експериментальну діяльність. Сприяти вихованню самостійності, ініціативності, розвитку комунікативних якостей.

   Обладнання:  магнітний конструктор, магнітики на холодильник; магніти різних розмірів; магнетичні предмети (кнопки, цвяхи, скріпки, гвинтики, ключі, деталі конструктора та ін. ) і немагнетичні предмети (папір, картон, пластик, тканина, дерево, скло);  склянка з водою; скляна тарілочка

Хід заняття

1.     Привітання

2.     Сьогодні ми з вами познайомимося з дуже цікавим предметом. А що це за предмет, ви дізнаєтесь коли відгадаєте загадку

Ось перед вами звичайний магніт,                                                                                           Багато секретів зберігається в нім.

3.     Розгляд магніта

·        Яку форму має магніт?

·        Він твердий чи м’який?

·        Якого він кольору?

 «Магніт - це камінь, поверхня його холодна, гладка, має вагу і колір темно  сірий »

4.     Відеоролик «Магніт-помічник» (бесіда за змістом)

         Магніти — дуже корисні речі! Вони потрібні для того, щоб їздили машини, працювали комп’ютери, телевізори, телефони, щоб у холодильнику щільно зачинялися двері. З магнітами створюють і дитячі іграшки. Пригадайте, які у нас є іграшки, де б предмети притягувалися один до одного? («Риболовля», «Магнітний конструктор» ..)

         Але не завжди магніти можуть бути корисними. Магнітом можна нанести великої шкоди, навіть назавжди зіпсувати зображення телевізора! Якщо потужний магніт піднести до екрана телевізора, то зображення може зовсім зникнути чи перестане передавати колір. Не можна класти магніти аби де. Їх треба зберігати у відведеному місці!

5.     Проведення дослідів

А зараз ми з вами проведем з ним дослід:

Досвід №1. «Подивіться, які предмети лежать у мене на столі?»

Діти перераховують ...

 м'яка іграшка, дерев'яний олівець,  скляний стакан, металева скріпка і шайба.

Пропоную вам назвати предмети на які буде притягувати магніт і які не буде :

Діти пропонують рішення проблеми (за допомогою магніту)

- «Які предмети притягнув магніт?» (Скрепка, шайба)

- «а які не притягнув?» (М'яку іграшку, дерев'яний олівець, скляний стакан, кульку)

«Який можна зробити висновок?»

Висновок: Магніт притягує тільки металеві предмети

Дослід 2: «Перевірити, які педмети магніт притягує через повітря»                                                                                                                                         - У вас на столах знаходяться предмети з різних матеріалів: заліза, дерева, пластмаси, паперу та тканини. Візьміть магніт і за допомогою нього розділіть ваші предмети на дві групи: в першій групі у вас будуть предмети, які притягуються магнітом, а у другій групі - предмети, які не притягуються магнітом.                                                                                                                                                                       -       Висновок: магніт притягує до себе залізні предмети, через повітря.

Фізкультхвилинка

Досвід № 3 Дістати магнітом скріпку з банки

Діти, подивіться у вас  скляний стакан, а в ньому  скріпки.

-Як дістати скріпки не опускаючи туди руки? (Відповіді дітей, обговорення, здогадки.)

Вихователь: - Як ви думаєте, чи тільки через скло діє магніт? (Відповіді дітей.)

Спробуємо достати магнітом? Як це зробити?

 Висновок: Магніт діє через скло

Досвід № 4  Гра «Очисти озеро» (наше озеро забруднене ,давайте ми його почистимо)

(сачком та магнітом)

Що ви бачите в озері?(камінці, болти, гвозді,пляшки)

Діти виловлюють

Висновок: «Магніт не боїться води, діє через воду»

Досвід №5 «Чи є у магніта  перешкоди?»

Наповнена ємність з різними речовинами (пісок, гречка, пшоно, насіння, насіння гарбуза, манна крупа, ), на дні якої поміщені металеві предмети. Діти опускають магніт в ємність.

Висновок: Магніт може притягувати і витягувати предмети з піску, гречки, пшона, насіння, манної крупи, ). Магніт не боїться перешкод.

6.     Гра  «Притягне-непритягне»

        Я вам буду називати різні предмети і якщо магніт може притягнути цей предмет, то ви плескаєте у долоні, якщо ні, то тупотите ніжками!

         7. Підсумок заняття






Немає коментарів:

Дописати коментар