середа, 29 червня 2022 р.

Пізнавальна діяльність +Образотворча майстерня (аплікація) "Властивості паперу"

 

Програмовий зміст: продовжувати знайомити дітей з властивостями паперу; познайомити з використання паперу в житті людей; збагатити активний словник дітей словами: паперовий, газетний; розвивати дрібну моторику пальців; виховувати допитливість, спостережливість.

Матеріал: аркуші паперу різних видів квадратної форми, серветка, картон фантики від цукерок, кольоровий папір.

 

Структура заняття

1.          Організаційний момент.

Вихователь: Добрий день, малята! Сьогодні ми з вами вирушимо у подорож. Закриємо очі і уявімо, що легенький теплий вітерець нас переніс до лісу.

Вихователь: Відкривайте очі. Подивіться на картинку. Що ви бачите?

Діти: Дерева.

Вихователь: А навіщо вони нам потрібні? (відповіді дітей)

Вихователь: Правильно, молодці! Із дерев також виготовляють папір. Ой, а хто це причаївся біля ялинки? Та це ж паперовий Песик. Він живе у паперовій країні і працює там охоронцем. В його країні все із паперу: і будинки, і машини, і одяг, і дерева. Та й Песик виготовлений із чого? Із паперу. А хто із вас знає які ще речі виготовляють із паперу?

Вихователь: Діти, а в нашому житті теж все паперове, як в паперові країні? А чому будинки не можуть бути із паперу? А одяг? Меблі? Машинки?

(Відповіді дітей)

Вихователь: Правильно! Будинки будують із каменю і піску, одяг шиють із тканини, меблі з дерева, машини із металу. Чому? Бо ці матеріали надійні, міцні. А папір міцний? Давайте перевіримо. Давайте ми сьогодні побудемо дослідниками.

Дослід «Зімнемо папір»

Вихователь: Спробуйте зім’ятий папір, який лежить у вас на столику. Легко це зробити чи важко? А тепер спробуйте зім’ятий стіл, стілець. Важко? Це тому, що ці предмети виготовлені із міцного матеріалу, а папір — ні.

Дослід «Розірвемо папір»

Вихователь: Спробуйте розірвати той папір, який ви зім’яли. Легко? А рушник розірвати можете? Діти, підійдіть до столика. Покладемо у миску з водою серветки і картон. Бачимо, що серветки розмокли одразу. Візьміть їх руками. Вони порвалися? А інший папір? Він грубший, тому й розмокає довше. Подивимося, що з ним відбудетья через деякий час. Який висновок ми можемо зробити?

(Відповіді дітей)

Вихователь: Так, папір боїться води, тому і розмокає у ній. Якщо на будь-який паперовий предмет потрапить вода, то він зіпсується. Ви вже, напевно, помітили, що один папір зім’яти і порвати легко, а інший — важко. Чому? Тому що він буває товстий і тонкий. Тонкий зім’яти та порвати легше, ніж товстий. Навіщо такий неміцний папір людям?

(Відповіді дітей)

Вихователь: Пропоную вам, діти, із паперу виготовити песиків-друзів для нашого гостя.

Показ роботи вихователем 

Пальчикова гімнастика

Самостійна робота дітей

Вихователь: Малята, ви молодці! Дуже гарні тваринки у вас вийшли!

Вихователь: Пропоную вам ще трішки погратися.

Дидактична гра «Що паперове, а що ні»

Вихователь: Дітки, Песику вже час повертатися додому, але перед тим, як піти, він вас хоче попросити берегти папір. Адже його виготовляють із дерева. Для того, щоб виготовити десять ось таких книжок, треба зрубати одне деревце. Якщо ви будете берегти папір, то зможете берегти багато дерев. Песик з вами прощається. А ми з вами йому пообіцяємо дбайливо ставитися до речей, виготовлених із паперу.


 

 



 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар