четвер, 30 червня 2022 р.

Пізнавальна діяльність Тема: «Дослідження властивостей води»

  

Програмовий зміст: розширити знання дітей про значення води в житті людини; вчити навичкам проведення лабораторних дослідів: закріплювати вміння працювати з посудом, дотримуватись необхідних засобів безпеки; формувати соціальні навички, вміння  відстоювати власну думку; активізувати пізнавальний інтерес вихованців до інформації природничого змісту, формувати вміння висловлювати власну думку, розвивати зв’язне мовлення,  творчі здібності, уяву, мислення, спостережливість; виховувати бажання берегти водні ресурси нашої країни, любов до природи.

Матеріал для заняття: прозорі стаканчики, тарілки, цукор, сіль, пісок, фарба, пензлики,  відеоматеріали

Хід заняття

1.     Вступна частина

Нумо разом привітаймося,

Вліво, вправо повернемося,

Один одному всміхнемося.

«Доброго ранку всім!»

2.     Основна частина

Сьогодні у нас буде трішки незвичне заняття, ми з вами спробуємо побути маленькими чарівниками. Але спочатку нас потрібно відгадати загадку:

Буває хмаркою вона

Пушинкою бува

Рідка буває і тверда

Це що? Звичайно це вода

Молодці, це вода,  якою ми користуємося щодня.

3.     Д/гра «Навіщо потрібна вода»

Скажіть а навіщо нам потрібна вода?

Вода потрібна людям, щоб: пити, митися, варити їжу.

Вода потрібна рослинам, щоб: рости, жити.

Вода потрібна тваринам, щоб: пити, купатися.

4.     Відео «Вода – колиска життя» (бесіда за змістом)

Розповідь вихователя про значення води для всього живого…

Вода – це найважливіша на нашій планеті рідина. У воді зароджується життя. Без неї неможливе існування рослин і тварин. Життя є лише там, де є вода і, навпаки, де знаходиться вода, там є життя.

Цікаві факти про воду.

Вважається, що забруднити чи замутити джерело – то великий гріх, розчистити ж, навпаки, – добро. У нашого народу існувала така традиція: ніхто не мав йти до криниці чи джерела у брудному одязі. Люди говорили: «Піду до кринички, уберуся в стрічки, щоб не мала від водички в білім тілі шкоди». Вода за недбале ставлення до неї могла покарати, а тим, хто був із нею щирим, добрим – дарувала здоров’я. Недарма кажуть: «Будь здоровим, як вода, а багатим, як земля».      

5.     Звукотерапія  «Послухаємо шум води»

6.      Відео «Як утворюється дощ»

7.      Запрошую вас у дослідницько-пошуковий центр для визначення властивостей води

Дослід 1. «Вода – прозора»

Беремо 2 стаканчики (у 1 звичайна водичка, у 2 зафарбовуємо водичку фарбою). Ставимо ложечки у два стаканчика. Погляньте, у якому стаканчику видно ложечку? У стаканчику де водичка не зафарбована.

Висновок:  Вода не має кольору, вона прозора.

Дослід 2.  «Вода не має форму»

Потрібна тарілочка і водичка. Наливаємо в тарілочку воду і дивимося

 що наша водичка розтікається. Вона приймає форму тарілки.

Висновок: Вода форми не має, вона приймає форму посудини, в яку її наливають.

Дослід 3. «Вода має смак чи не має»

3 стаканчики. В кожний стаканчик наливаємо воду. Для початку спробуємо водичку. Яка вона на смак? Не має смаку.

1 стаканчик добавляємо солі (сіль розтанула) солона вода

2 стаканчик цукору (цукор розтанув) солодка вода

3 стаканчик нічого не додаємо (вода без смаку)

Висновок: Вода не має смаку

Фізкультхвилинка «Хмаринка»

Дослід 4. «Вода не розчиняє»

Потрібний пісок. Насипаємо у стаканчик з водою і перемішуємо. Пісок не розчиняється у воді. А водичка стає каламутною, а згодом піщинки опускаються на дно.

Дослід 5. «Вода розчиняє»

Потрібна фарба і водичка. Вода змінила колір.

Висновок: Вода змінює колір і розчиняє фарбу.

Дослід 6.  «Стан води»

Погляньте в якому стані водичка (твердому), тому що її заморозили. Щоб лід розтанув потрібне тепло. На ручках лід починає танути, бо ручки теплі і зявляються крапельки водички.

Висновок: Вода буває в твердому стані.

Дослід 7.  «Чи вода рідка речовина?»

У ємкість з водичкою опускаємо ручки під віршик.

Пальчики у воду опустіть.

Між ними воду пропустіть.

Як підводний справжній човен ми пірнаємо під воду.

Руки човником складаєм.

Воду з них переливаєм.

Висновок: Вода рідка речовина (ллється і перемішується)

Ось і закінчилися наші досліди. І секрети з водою наші відкрилися.

Без води не туди і не сюди!

8.     Підсумок заняття

Що сьогодні найбільше вам сподобалося на занятті?







 

Немає коментарів:

Дописати коментар