понеділок, 5 вересня 2022 р.

Ознайомлення із соціумом « Мій дитячий садок»

 


Програмовий зміст:  розширювати знання дітей про будівлю дитячого садка та його приміщення; формувати уявлення дітей про особливості роботи працівників дитячого садка (вихователя-методиста, медичної сестри, кухаря, музичного керівника); виховувати повагу до праці дорослих, бажання допомагати їм, виховувати любов до свого дитячого садка

Матеріалпіктограми-смайлики, презентації: « Приміщення та професії працівників у садочку», «Правила етикету в садочку»,  відео «Правила поведінки у садочку», дидактична гра «Що є у дитячому садку?»


 

Хід заняття

1.Організаційний момент

2. Привітання

Діти вітаються за допомогою смайликів, які показує вихователь

3. Вправа «Розкажіть про себе»

Мета: розвивати вміння спілкуватися, розповідати про себе.

4. Оголошення теми заняття

ü Малята,  яка зараз пора року?

ü Який місяць?

ü Коли наступає осінь (1 вересня) що розпочинається у дітей? (навчальний рік у садочку та у школі)

ü Чи сумуєте ви за садочком?

ü Навіщо потрібні дитячі садки?

ü  Чи можна назвати дитячий садок домівкою? Чому?

ü Як ви вважаєте, чи важливо діткам відвідувати дитсадок?

ü Чого навчає дитсадок?

ü Що ви найбільше полюбляєте робити у дитсадку? Що не подобається в садочку?

     5. Презентація «Приміщення у садочку та професії працівників»

1.     Кімната в якій сплать діти. (Спальня)

2.     Кімната де приймають зранку дітей. (Приймальня)

3.     Кімната де одягаються та роздягаються. (Роздягальня)

4.     Кімната де діти граються, займаються та їдять. (Групова кімната)

5.     Кімната де кухарі готують нам їжу. (Кухня)

6.     Наше місце для ігор під час прогулянки (Ділянка)

Вихователь загадує загадку

Залюбки він куховарить,

Нам смачненькі страви варить. (Кухар)

— Чи легка праця в кухарів?

— Чи відповідальна праця кухарів?

— Від чого залежить здоров’я дітей?

— Хто хоче стати кухарем, коли виросте?

Музична зала

— Для чого потрібна музична зала?

— Що ми робимо в залі?

— Який інвентар використовують на заняттях з фізкультури,

музики?

— Які цікаві заходи ми проводимо в залі?

— Які свята вам подобаються найбільше?

— Як звуть вашого музичного керівника?

— Що змінилося б у садку, якби не було музичного керівника?

Медичний кабінет

— Чи важко працювати медичною сестрою в дитячому садку?

— Чому медична сестра повинна багато знати та вміти?

— Хто хотів би стати медичною сестрою та працювати з малюками?

Вихователь говорить дітям, що медична сестра знає всіх дітей

у дитячому садку і може навіть із заплющеними очима впізнати

дитину за описом. А ви, малята, зможете?

6.Презентація «Правила етикету в садочку»

бесіда за малюнками

Фізкультхвилинка «Бедрик»

7.Відео «Правила поведінки у садочку»

8. Дидактична гра «Що сталося б?»

Мета: закріплювати уявлення про важливість і необхідність

праці робітників дитсадка; розвивати пояснювальне мовлення,

мислення.

Вихователь починає речення, а діти продовжують: «Якби не

працювала медична сестра, то... і тому...», не було вихователів, кухарів?

«Що було б, якби зникли всі дитсадки?»

• Що було б, як би вихователі не прийшли на роботу?

• Що було б, якби діти вранці не прийшли до дитсадка?

• Що було б, якби у групі не було іграшок?

• Що було б, якби діти у садочку тільки гралися і не навчалися?

9.Дидактична гра «Що є у дитячому садку?»

10. Підсумок заняття

Що сьогодні вам сподобалося на занятті?




Немає коментарів:

Дописати коментар