Програмовий зміст: збагачувати досвід дітей знаннями про звичаї та традиції
українського народу — святкування свята Великодня; викликати бажання
оздоблювати великоднє яйце — писанку; учити ритмічно наносити візерунок
(крапки, лінії, кільця) на тло предмета (яйце) у нетрадиційний прийом малювання
— прийом тампонування патичком; формувати вміння малювати по обмеженій
поверхні, рівномірно розташовуючи різнокольорові крапки; закріплювати знання кольорів;
розвивати творчу уяву, асоціативну пам’ять, мислення; сприяти розвитку
самостійності, зосередженості; виховувати інтерес до образотворчої діяльності,
бажання малювати.
Попередня робота: бесіди про звичаї та традиції українського народу;
розглядання яєць — крашанок, писанок; розглядання ілюстрацій прикрашених
овалів-яєчок.
Матеріал: лялька в українському одязі; кошик з паскою, крашанками
та писанками; український рушник; паперові площинні овали-яйця, фарби; зразки
візерунків на овалах-яйцях; патички; серветки.
Хід заняття
І. Організаційний момент
Вихователь читає вірш.
Принесло нам сонечко знов тепло
І ласкаві промені розлило.
З трав і квітів виткало килими
І в садочку грається із дітьми.
— Діти, хто завітав сьогодні до нас на гостину? Привітаймося з Марічкою. У
що одягнута лялька Марічка? (В український одяг) Так, наша лялька Марічка
одягнена в святковий український одяг: вишивану сорочку, спідничку, фартушок.
На шиї в неї намисто, а на голові — віночок з квітами та стрічками. Взута вона
в червоні чобітки. Вона дуже гарна. Послухайте вірш про Марічку.
Це маленька українка,
В неї коси по колінця,
І спідничка фалдованка,
І сорочка вишиванка.
— Що нам принесла Марічка в кошику? (Паску, яєчка-писанки та крашанки, український
рушник) Так, адже саме зараз в Україні святкують велике весняне свято —
Великдень, печуть паски, фарбують крашанки.
ІІ. Мотивація
— Діти, писанка або крашанка — це символ весняного відродження. А писанку фарбують спеціальними фарбами, а
потім розмальовують різними візерунками — розписують. Тому така назва —
писанка. Марічка пропонує вам розмалювати писанки для її друзів-іграшок. життя на землі. Яйця, що пофарбовані в один
колір, називають крашанками.
ІІІ. Продуктивна діяльність
— Давайте уявимо, що ми знаходимося у чарівній майстерні.
Підготуймо наші пальчики до роботи.
Пальчикова гімнастика
Раз два, три, чотири, п’ять —
Вийшли пальці погулять.
Оцей пальчик — найсильніший,
Він найбільший, найтовстіший.
Вказівний палець для того,
Щоб показувать відоме.
Палець цей середнім зветься,
Він найдовший, як ведеться.
Оцей палець безім’яний,
Вередливий, неслухняний.
Ось мізинчик, хоч маленький,
Проте вдалий і спритненький.
-
Щоб
ви хотіли намалювати на писанці? Що у нас сьогодні на столах підготовлено до
малювання?
Етапи малювання
• Патичком наберіть фарбу і малюйте візерунок на яєчку — крапки, кружечки,
лінії. Для кожної фарби — інший патичок.
• Вигадайте свій візерунок, оберіть собі той колір фарби, що вам найбільше подобається
і відповідає кольору писанки, що ви прикрашатимете.
• Розпочинайте наносити візерунок.
ІV. Підсумок

Немає коментарів:
Дописати коментар