середа, 20 квітня 2022 р.

Інтегроване заняття ознайомлення із соціумом + дитина в сенсорно пізнавальному просторі "Праця людей навесні"

 

Програмовий зміст: збагачувати знання дітей про роботу дорослих навесні; розвивати пізнавальний інтерес; закріплювати знання про професії садівника, городника, квітникаря; розвивати вміння класифікувати групи предметів — насіння квітів, овочів, знаряддя праці для саду, городу, клумби; привернути увагу до рук людини — працьовиті, невтомні; закріплювати уявлення про весняні зміни в природі та весняні роботи; продовжувати вчити співвідносити число і цифру, розвивати логічне мислення, увагу; виховувати повагу до людей різних професій, бажання брати посильну участь у праці, дбайливе ставлення до її результатів.

Попередня робота: розглядання ілюстративних матеріалів щодо весняних робіт; читання художніх творів.

Матеріал: посилка із пакетиками насіння квітів та овочів; предметні картки із зображенням овочів, фруктів, садових квітів; картки із зображенням різних інструментів (для роботи на городі, в саду, на клумбі).

Структура заняття

1.Організаційний момент.

Вихователь. Діти, що весна нам принесла?

-         Так, це ясне сонце, яскраві квіти, тепло, птахів з теплого краю закликала. А ще весна принесла нові турботи: в саду, на городі, на подвір′ї . Це стосується не лише людей певних професій, а всіх нас. Поговоримо про це сьогодні.

2. Бесіда  за ілюстраціями.

     - розгляньте ілюстрації. Які важливі весняні справи зображені на них?

( побілка дерев, їх обкопування, висаджування квітів на подвір′ї дитячого садка; робота в саду та на городі)

     - Хто працює на подвір′ї, в саду, на городі?

    - Які інструменти використовуються для цієї роботи?

3.Дидактична гра « Назви квіточку»

Мета: удосконалювати знання дітей про весняні квіти, розвивати пам'ять, мовлення, увагу, виховувати бережливе ставлення до природи.

4. Фізкультхвилинка

Під мелодійну музику вихователь називає весняні квіти, діти уявляють себе квіточками і виконують імітаційні рухи ( квіти проростають, розправляються листочки, хитаються від вітру, нахиляють голівку тощо).

5. Дидактична вправа « Відгадай, яка професія».

Вихователь демонструє дітям малюнок. Діти називають професію, що з ним пов’язана.( трактор – тракторист, вантажний автомобіль – шофер, квіти і лійка – садівник). Діти разом з вихователем розповідають чим корисні ці професії.

5. Дидактична гра «Порахуй фрукти»

6. Дидактична гра  « Праця дорослих навесні»

Мета : удосконалити знання дітей про працю людей навесні  за допомогою малюнків.

8. Підсумок.



 

 


Немає коментарів:

Дописати коментар